najbliższa emisja
        
 
     
 
     
 
Miejsca wypoczynku przyjazne artystom:     w Polańczyku www     w Koszalinie www     w Lwówku Śląskim www    
     

<< 1 2 3 4 >>

Janusz Anderman

Marta Cuber

Przemysław Czapliński

Iza Natasza Czapska

Kamila Drecka

Adam Ferency

Julia Fiedorczuk

Jerzy Franczak

Piotr Fronczewski

Arleta Galant

 
 
 


Kamila Drecka

Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1990-1993 pracowała w poznańskim oddziale TVP. Realizowała reportaże społeczne, filmy i impresje filmowe o sztuce, współpracowała z TVP 2, programem kulturalnym „Pegaz”. Relacjonowała najciekawsze wydarzenia kulturalne, m.in. Festiwal „Malta”, czy Biennale Sztuki. Zrealizowała 50 minutowy muzyczny film dokumentalny (wraz z Magdaleną Kłaczyńską) „Przystanek Życie”.

Od 1993 pracowała dla Programu 2. TVP. Realizowała reportaże (m.in. z I edycji festiwalu „Camerimage”, Warszawskiego Festiwalu Filmowego), wywiady (np. ze Zbigniewem Herbertem, Marią Janion).

Najbardziej znana widzom z „Ogrodu Sztuk” - programu o tematyce filozoficzno-kulturalnej, który przygotowywała i prowadziła. Program gościł nie tylko najwybitniejszych intelektualistów, twórców i pisarzy polskich, ale i zagranicznych – profesorów ( w tym wybitnego francuskiego filozofa Jacguesa Derridę).

W 2003 – letni cykl programów pt.: „Próżnowanie”, oraz na przełomie 2003 i 2004 scenariusz i współprowadzenie z Krystyna Jandą programu pt.: „Trójkąt Damsko – Męski”.

Od 2006 r. do 2009 - zrealizowała cykl programów społecznych „Grzechy Polskie” i „Grzechy po polsku” oraz 5 odcinków programu muzycznego pt.: „Wzmacniacz” wraz z Marcinem Gokieli i Marcinem Rychterem.

W 2009 roku podjęła się współpracy reżyserskoiej przy filmie o Tadeuszu Konwickim „Co ja tu robię”, w reżyserii Janusza Andermana. Od Października 2010 roku wraz z Mirosławem Borkiem i Januszem Andermanem realizuje dla TVP Kultura program literacki „Od słowa do słowa” (scenariusz i prowadzenie). 

 
   
     
 
     
 
     
 
 
Od Słowa do Słowa
 
 

Od Słowa do Słowa